Ajankohtaista

Uutiset

Uutiset / Riikka Juuti koordinoi Urban Light -nuorisotyötä syksyllä 2019

Riikka Juuti koordinoi Urban Light -nuorisotyötä syksyllä 2019

Riikka Juuti on valittu Urban Light -koordinaattoriksi syksyksi 2019. Kangasniemeltä kotoisin oleva Juuti on ollut mukana Urban Light -illoissa syksystä 2018 saakka sekä Lumina Campus -opiskelijatyössä viime keväästä. Seurakunnan nuorisotyö on hänelle uusi ja kiinnostava aluevaltaus.

Juutin toimenkuvaan kuuluu nuorisotyö sekä erityisesti Urban Light -iltojen käytännön koordinointi. Lisäksi hän keskittyy paikkakunnalle saapuvien uusien korkeakouluopiskelijoiden tavoittamiseen ja seurakuntamme opiskelijatyön kehittämiseen.

Riikka Juuti on aloittanut työn 12.8.2019, ja työsuhde jatkuu vuoden loppuun saakka. Tatu Koivukoski aloittaa nuorisotyön johtajana 1.1.2020.

Riikkaan voit olla yhteydessä:
Puh. 040 415 1579
Sposti: riikka.juuti(at)jklvapis.fi

Sydämellisesti tervetuloa Vapikselle, Riikka!